• Ռեդինգի համալսարանը կներկայացնի իր կլիմայական հետազոտությունները COP29-ում
Ռեդինգի համալսարանը (Մեծ Բրիտանիա) կլիմայի վերաբերյալ իր հետազոտությունը կներկայացնի COP29-ում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ից 22-ը Բաքվում:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով համալսարանին, Ռեդինգի համալսարանին առընթեր Ուոքերի ինստիտուտի թիմը այս միջոցառումը կկազմակերպի Բաքվում՝ միաժամանակ Whiteknights կամպուսից մասնակիցների առցանց ներգրավմամբ։
«Համաշխարհային հանրությունը պետք է հրատապ գործողություններ ձեռնարկի կլիմայի փոփոխությանը հարմարվելու և մեղմելու համար: Մեր խնդիրն է ապահովել, որ այդ որոշումները հիմնված լինեն հիմնավոր գիտական ապացույցների վրա, հատկապես խոցելի երկրներին աջակցելու համար»,- ասել է ինստիտուտի տնօրեն, պրոֆեսոր Ռոզալինդ Քորնֆորթը:

• Университет Рединга представит свои климатические исследования на COP29
Университет Рединга (Великобритания) представит свои исследования по климату на COP29 в Баку, который пройдет с 11 по 22 ноября.
Как сообщает Report со ссылкой на вуз, команда Института Уокера при университете Рединга организует это мероприятие в Баку одновременно с подключением онлайн-участников из кампуса Whiteknights.
«Мировому сообществу необходимо принять срочные меры для адаптации к изменению климата и его смягчения. Наша задача - обеспечить, чтобы эти решения основывались на надежных научных данных, особенно для поддержки уязвимых стран» – сказала профессор Розалинд Корнфорт, директор института.