• Բաքվում կայանալիք ADEX և Caspian Securex ցուցահանդեսներին կմասնակցի 118 ընկերություն
«37 երկրների 118 ընկերություններ կմասնակցեն ADEX և Caspian Securex ցուցահանդեսներին, որոնք լայնածավալ իրադարձություններ են պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում։ Իսկ 14 երկրներ ցուցահանդեսում կներկայացվեն իրենց տաղավարով»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին այսօր լրագրողներին ասել է Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Սամիր Աղաբալաևը։
Նա հավելել է, որ Իտալիան, Սլովակիան, Կատարը և Հունգարիան առաջին անգամ կներկայացվեն սեփական տաղավարով:
«Երկու ցուցահանդեսներն էլ իրենց մասշտաբով ցույց են տալիս մեր երկրի պաշտպանական արդյունաբերության հզորությունը։ Այս ցուցահանդեսները պայմաններ են ստեղծում մասնակիցների միջև արդյունավետ կապեր հաստատելու համար։ Այս տարվա ցուցահանդեսներն ավելի մասշտաբային են: Այսպես, բացի Baku Expo Center-ից, ցուցահանդեսը կանցկացվի բացօթյա տաղավարներում։ Ասեմ նաև, որ մեր զենքերը, որոնք ցուցադրվելու են, մշակվել են տեղի մասնագետների կողմից։ Ակնկալվում է, որ ներկայիս ցուցահանդեսում և՛ պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունը, և՛ Azərsilah-ը համագործակցության պայմանագրեր կկնքեն արտասահմանյան արտադրողների հետ»։

19 Сентября 2024 - 14:27
«118 компаний из 37 стран примут участие в выставках ADEX и «Caspian Securex», которые являются масштабными событиями в сфере оборонной промышленности. А 14 стран будут представлены на выставке своим павильоном».
Как сообщает Armenia.Az, об этом на сегодняшней пресс-конференции сказал руководитель аппарата Министерства оборонной промышленности Азербайджана Самир Агабалаев.
Он добавил, что Италия, Словакия, Катар и Венгрия впервые будут представлены собственным павильоном:
«Обе выставки по своему масштабу демонстрируют силу оборонной промышленности нашей страны. Эти выставки создают условия для установления эффективных контактов между участниками. Выставки в этом году более масштабны. Так, помимо Бакинского Экспо Центра выставка будет проходить в павильонах под открытым небом. Должен сказать также, что наше оружие, которое будет выставлено, разработано местными специалистами. Ожидается, что на нынешней выставке и Министерство оборонной промышленности, и «Azərsilah» подпишут договора о сотрудничестве с зарубежными производителями».