• Ղարաբաղյան նժույգները հաջող հանդես են եկել Բրիտանիայում
Մեծ Բրիտանիայում կայացած Windsor Royal Horse Show-ում ադրբեջանական պատվիրակության ելույթները հաջող են ավարտվել, որոնք մեծ հետաքրքրությամբ են ընդունվել հանդիսատեսի կողմից։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ Ադրբեջանի ձիասպորտի ֆեդերացիային հղումով, հեղինակավոր այս միջոցառմանը ադրբեջանական պատվիրակության մասնակցությունը՝ բաղկացած Պետական սահմանապահ ծառայության պարային համույթից, հեծելազորային ջոկատից՝ 20 ղարաբաղյան նժույգերի մասնակցությամբ և «Հրո երկիր» պոլոյի թիմից, կայացել է Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի և Ֆեդերացիայի կազմակերպության աջակցությամբ։
«Վինձորի թագավորական ձիերի շոուի շրջանակներում» ադրբեջանական պատվիրակությունը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ի հետ և նրան է հանձնել՝ հայտնի քանդակագործ Ֆաիգ Հաջիևի «Դելբոզ «Զաֆար» ձի» ստեղծագոտրծությունը և նկարիչների միության անդամի Էլնուր Մահմուդովի նկարը։
Ընկերական խաղ է անցկացվել նաև ադրբեջանական «Հրո երկիր» և Մեծ Բրիտանիայի ամենահեղինակավոր «Guards Polo Club»-ի միջև։ Խաղն ավարտվել է 6։4 հաշվով՝ հօգուտ Ադրբեջանի հավաքականի։

• Карабахские скакуны успешно выступили в Британии
Успешно завершились выступления делегации Азербайджана на «Виндзорском королевском конном шоу» в Великобритании, которые были с большим интересом встречены публикой.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на Федерацию конного спорта Азербайджана, участие азербайджанской делегации в этом престижном мероприятии в составе танцевального ансамбля Государственной пограничной службы, кавалерийского отряда с участием 20 карабахских скакунов и команды поло «Land of Fire» состоялось при поддержке Фонда Гейдара Алиева и организации Федерации.
В рамках «Виндзорского королевского конного шоу» азербайджанская делегация встретилась с королем Великобритании Карлом III, были вручены произведение известного скульптора Фаига Гаджиева «Лошадь Дельбоз «Зафар» и картина члена Союза художников Эльнура Махмудова.
Также была проведена товарищеская игра между азербайджанской командой «Land of Fire» и самой престижной командой Великобритании «Guards Polo Club». Игра завершилась со счетом 6:4 в пользу команды Азербайджана.