• Հարկադիր վերաբնակների հերթական խումբը վերադառնում է Լաչին և Զաբուխ գյուղ
Նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարության համաձայն շարունակվում է՝ նախկին հարկադիր վերաբանկների վերադարձը վերականգնված Լաչին քաղաք։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այսօր վերադարձող քաղաքացիների հերթական խումբն ուղարկվել է Լաչին քաղաք, ինչպես նաև Լաչինի շրջանի Զաբուխ գյուղ։ Այս փուլում Լաչին քաղաք է վերադառնում ևս 21 ընտանիք՝ 65 հոգի, ևս 2 ընտանիք՝ 4 հոգի վերադառնում է Զաբուխ գյուղ։
Ագջեբեդիի, Քյուրդեմիրի և Բեյլագանի շրջաններում ժամանակավորապես բնակվող յոթ ընտանիք (21 հոգի) կմեկնի իրենց բնակավայրերից։ Նրանք վերադարձողների խմբին կմիանան Ֆիզուլիի շրջանի Ահմեդբեյլի գյուղում։
Այսօր մեկնած նախկին հարկադիր վերաբնակների հաշվառմամբ՝ Լաչին է մեկնել 493 ընտանիք (1838 մարդ), իսկ շրջանի Զաբուխ գյուղ՝ 217 ընտանիք (823 մարդ)։

• Очередная группа переселенцев возвращается в Лачин и село Забух
Как сообщает Armenia.Az, сегодня очередная группа возвращающихся граждан была отправлена в город Лачин, а также в село Забух Лачинского района. На этом этапе в город Лачин возвращается еще 21 семья – 65 человек, в село Забух возвращаются еще 2 семьи - 4 человека.
Семь семей (21 человек), временно проживавшие в Агджабединском, Кюрдамирском и Бейлаганском районах, отправятся в путь из пунктов проживания. Они присоединятся к миграционному каравану в селе Ахмедбейли Физулинского района.
С учетом выехавших сегодня бывших вынужденных переселенцев в Лачин отправились 493 семьи (1 838 человек), а в село Забух района - 217 семей (823 человека).