19 Հունվարի 2026 - 16:56
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ադրբեջանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի գլխավորած պատվիրակությունը այցեով գտնում է Կատարում՝ մասնակցելու Կատարի Զինված ուժերի կողմից կազմակերպված՝ «DIMDEX 2026» 9-րդ միջազգային ծովային պաշտպանության ցուցահանդեսին և համաժողովին։
Ծովային անվտանգության և պաշտպանության միջազգային փորձի փոխանակման կարևոր հարթակ հանդիսացող՝ «DIMDEX 2026»-ի պաշտոնական բացման արարողությունից հետո, գեներալ-գնդապետ Վելիևը և մյուս երկրների պաշտոնական պատվիրակությունները ծանոթացել են ցուցահանդեսում ներկայացված տաղավարներին։

19 Января 2026 - 13:56
Делегация во главе с первым заместителем министра обороны Азербайджанской Республики — начальником Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковником Керимом Велиевым находится с визитом в Катаре для участия в 9-й Международной военно-морской выставке и конференции «DIMDEX 2026», организованной Вооружёнными силами Катара.
После официальной церемонии открытия выставки «DIMDEX 2026», являющейся значимой площадкой для международного обмена опытом в области морской безопасности и обороны, генерал-полковник К.Велиев и официальные делегации других стран ознакомились со стендами, размещёнными в выставочных павильонах.