04 Դեկտեմբերի 2025 - 09:17
Ադրբեջանի և Իրաքի միջև՝ տնտեսական, գիտական, տեխնիկական և մշակութային համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի չորրորդ նիստը կկայանա դեկտեմբերի 4-ին Բաքվում։
Այս մասին Report-ին հայտնել են՝ Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությունից։
Ադրբեջանական կողմից հանձնաժողովի համանախագահն է հանդիսանում՝ թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշադ Նաբիևը, իսկ իրաքյան կողմից՝ կապի նախարար Խայամ Էլ-Յասրին։
Խայամ Էլ-Յասրին այժմ գտնվում է Բաքվում։ Այցի ընթացքում, ինչպես նշվել էր ավելի վաղ, կքննարկվեն՝ երկու երկրների միջև ստորագրված համաձայնագրերի և փոխըմբռնման հուշագրերի իրականացումը։
Այցի նպատակն է՝ ամրապնդել ռազմավարական գործընկերությունը տնտեսական և ներդրումային ոլորտներում, ինչպես նաև ուսումնասիրել կապի և թվային զարգացման ոլորտում համագործակցության նոր հնարավորությունները։

• Состоится четвертое заседание межправкомиссии Азербайджана и Ирака
Четвертое заседание Межправительственной комиссии по экономическому, научно-техническому и культурному сотрудничеству между Азербайджаном и Ираком состоится 4 декабря в Баку.
Об этом Report сообщили в министерстве цифрового развития и транспорта Азербайджана.
Сопредседателем комиссии с азербайджанской стороны является министр цифрового развития и транспорта - Рашад Набиев, с иракской - министр связи Хайям Эль-Ясри.
Хайям Эль-Ясри с сегодняшнего дня находится в Баку. В ходе визита, как отмечалось ранее, будет обсуждаться ход реализации подписанных между двумя странами соглашений и меморандумов о взаимопонимании.
Визит направлен на укрепление стратегического партнерства в экономической и инвестиционной сферах, а также изучению новых возможностей сотрудничества в области связи и цифрового развития.