• Ադրբեջանը տասնյակ պաշտպանական արտադրանք է ներկայացրել Կահիրեում ցուցահանդեսում
Դեկտեմբերի 1-ին Կահիրեում բացվել է EDEX 2025 միջազգային պաշտպանական ցուցահանդեսը: Բացման արարողությանը մասնակցել է նաև՝ պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևի գլխավորած Ադրբեջանի պատվիրակությունը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են նախարարությունում, EDEX 2025-ում ներկայացված են՝ Azərsilah Holding-ի կողմից արտադրված 104 անուն արտադրանք, ինչպես նաև՝ ադրբեջանական Synapline, Q-STP, USH Group, 6LSystems և RD Smart ընկերությունների 24 անուն արտադրանք:
Ցուցահանդեսին, որտեղ ցուցադրում են՝ ցամաքային զորքերի, ռազմածովային և ռազմաօդային ուժերի համար նախատեսված նորագույն ռազմական տեխնոլոգիաներ, սարքավորումներ և համակարգեր, մասնակցում են ավելի քան 450 առաջատար համաշխարհային ընկերություններ, ավելի քան 100 պաշտոնական պատվիրակություններ և ներկայացված են 25 երկրների ազգային տաղավարներ։

• Азербайджан представил десятки образцов оборонной продукции на выставке в Каире
1 декабря в Каире (Египет) начала работу международная оборонная выставка EDEX-2025. В церемонии открытия выставки приняла участие и делегация Азербайджана, возглавляемая министром оборонной промышленности Вугаром Мустафаевым.
Как сообщили Armenia.Az в министерстве, на EDEX-2025 представлены 104 наименования продукции, производимой холдингом Azərsilah, а также 24 наименования продукции азербайджанских компаний Synapline, Q-STP, USH Group, 6LSystems и RD Smart.
На выставке, где демонстрируются новейшие военные технологии, оборудование и системы сухопутных войск, военно-морских и военно-воздушных сил, участвуют более 450 ведущих мировых компаний, свыше 100 официальных делегаций и представлены национальные павильоны 25 стран.