• Ադրբեջանն ու Բոսնիա և Հերցեգովինան ստորագրել են ռազմական համագործակցության ծրագիր
Պաշտոնական այցով Բոսնիա և Հերցեգովինայում գտնվող Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է՝ այդ երկրի պաշտպանության նախարար Զուկան Հելեզի հետ։
Պաշտպանության նախարարությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ կողմերը քննարկել են՝ երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության զարգացման ներկա վիճակը և հեռանկարները։ Նշվել է, որ փոխադարձ այցելություններն ու հանդիպումները նպաստում են ռազմական կապերի ընդլայնմանը և փորձի արդյունավետ փոխանակմանը։ Հանդիպումից հետո Ադրբեջանի ու Բոսնիա և Հերցեգովինայի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրվել է ռազմական համագործակցության ծրագիր, որին հաջորդել է մամուլի ասուլիսը։
Այցի ընթացքում Զաքիր Հասանովը այցելել է ռազմաարդյունաբերական գործարան և ռազմական նշանակության այլ օբյեկտներ, որտեղ ծանոթացել է՝ ստեղծված պայմաններին և արտադրական սարքավորումներին։

• Азербайджан и Босния и Герцеговина подписали план военного сотрудничества
Находящийся с официальным визитом в Боснии и Герцеговине министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов встретился с министром обороны этой страны Зуканом Хелезом.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, стороны обсудили текущее состояние и перспективы развития военного сотрудничества между двумя странами. Было отмечено, что взаимные визиты и встречи способствуют расширению военных связей и плодотворному обмену опытом. По итогам встречи был подписан план военного сотрудничества между министерствами обороны Азербайджана и Боснии и Герцеговины, после чего состоялась пресс-конференция.
В рамках визита Закир Гасанов посетил военно-промышленный завод и другие объекты военного назначения, где ознакомился с созданными условиями и производственным оборудованием.