• Բաքվում, Սումգայիթում, Նախչըվանում, Խանքենդիում, Շուշայում և Լաչինում ռազմական շքերթներ կանցկացվեն
05 Նոյեմբերի 2025 - 09:05
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված պլանի համաձայն՝ Հաղթանակի օրվա հինգերորդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ Բաքվի, Սումգայիթի, Նախչըվանի, Խանքենդիի, Շուշայի և Լաչինի կենտրոնական փողոցներում, պողոտաներում և հրապարակներում զինվորական նվագախմբերի ուղեկցությամբ երթեր կանցկացվեն։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, նոյեմբերի 6-ին, ժամը 10:00-ից մինչև 12:00-ն, երթերը կանցկացվեն հետևյալ երթուղիներով.
*Բաքվում՝ Շեհիդների ծառուղի, Կրակի աշտարակների համալիր, «Իչերիշեհեր» մետրոյի կայարան, Գալա գափըսը (Բերդի դարպաս), Ադրբեջանի պետական տիկնիկային թատրոն, «Ազնևթի» շրջան, «Բահրամ Գուրի» հուշարձան, Գ. Մուսաբեյովի այգի, Աբդուրահիմ Բեյ Հագվերդիևի փողոց, Հուսեյն Ջավիդի պողոտա, Հուսեյն Ջավիդի այգի, Խորհրդարանի պողոտա, Շեհիդների ծառուղի, «Օլիմպիկ աստղ» մարզա-զվարճանքի կենտրոն, Սամեդ Վուրղունի փողոց, Սպաների ցբոսայգի, Բաքվի պետական կրկես, Հեյդար Ալիևի պալատ, Նասիմիի հուշարձան, Նավթագործների պողոտա։

• В Баку, Сумгайыте, Нахчыване, Ханкенди, Шуше и Лачине пройдут военные парады
Согласно утвержденному министром обороны плану, по случаю пятой годовщины Победы на центральных улицах, проспектах и площадях Баку, Сумгайыта, Нахчывана, Ханкенди, Шуши и Лачина будут организованы шествия в сопровождении военных оркестров.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, 6 ноября с 10:00 до 12:00 шествия пройдут по следующим маршрутам:
*в Баку — Аллея шехидов, комплекс «Пламенные башни», станция метро «Ичеришехер», Гала гапысы (Крепостные ворота), Азербайджанский государственный кукольный театр, круг «Азнефть», памятник «Бахрам Гур», парк Г.Мусабекова, улица Абдуррагим бея Хагвердиева, проспект Гусейна Джавида, парк Гусейна Джавида, Парламентский проспект, Аллея шехидов, спортивно-развлекательный центр «Олимпик Стар», улица Самеда Вургуна, Парк офицеров, Бакинский государственный цирк, Дворец Гейдара Алиева, памятник Насими, проспект Нефтяников;