04 Նոյեմբերի 2025 - 17:07
Ադրբեջանի Հանրապետության գիտության և կրթության նախարարության մամուլի ծառայությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ 220 տեղանոց մսուր-մանկապարտեզում հատուկ ուշադրություն է դարձվել երեխաների հարմարավետության ապահովմանը։ Մանկապարտեզն ունի ճաշասենյակ, խաղասենյակ և երաժշտական սենյակ։ Բացի այդ, շենքը ներառում է վարչական, համակարգչային և մեթոդական կաբինետներ։
Հորովլուում կառուցվել է 624 աշակերտի համար նախատեսված ժամանակակից միջնակարգ դպրոցի շենք, որն առաջարկում է բարձրորակ կրթության լայն հնարավորություններ։ Կրթական հաստատության դասասենյակները հագեցած են անհրաժեշտ ուսումնական պարացաներով և սարքավորումներով։
Դպրոցն ունի 26 դասասենյակ, քիմիայի, ֆիզիկայի, կենսաբանության, համակարգչային գիտության, երաժշտության, նկարչության և ռազմական պատրաստության կաբինետներ, չորս լաբորատորիա և գրադարան։

• В восстановленном в Джебраиле селе открыты новые школа и детсад
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства науки и образования АР, обеспечению комфорта детей в построенном здесь яслях-детском саду на 220 мест уделено особое внимание. В детском саду в распоряжение детей переданы столовая, игровая и музыкальная комнаты. Кроме того, в здании созданы административный, компьютерный и методический кабинеты. В детском саду созданы условия для интересного проведения детьми своего досуга.
В Хоровлу построено современное здание полной средней школы на 624 места, которое предоставляет широкие возможности для получения качественного образования. Классные комнаты общеобразовательного учреждения оснащены необходимыми учебными материалами и оборудованием.
В распоряжении учащихся 26 учебных классов, кабинеты химии, физики, биологии, информатики, музыки, черчения, военной подготовки, 4 лаборатории и библиотека.
В здании также созданы актовый зал на 180 мест, крытый спортивный зал и столовая. На территории школы имеется открытая спортивная площадка.