03 Նոյեմբերի 2025 - 14:06
Ադրբեջանի տնտեսության փոխնախարար Սամեդ Բաշիրլին հանդիպել է՝ Ուկրաինայի առողջապահության նախարար Վիկտոր Լյաշկոյի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է տնտեսության նախարարությունը։
Հանդիպմանը Բաշիրլին նշել է, որ Ադրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս Ուկրաինայի հետ տնտեսական համագործակցությանը։
«Քննարկվել են՝ Ուկրաինայի հետ տարբեր տնտեսական ոլորտներում հարաբերությունների ընդլայնման հնարավորությունները։ Նշվել է, որ առևտրային և ներդրումային համագործակցությունը՝ համագործակցության կարևոր ոլորտներ են», - նշվում է տեղեկատվության մեջ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ դեղագործական արդյունաբերության և դեղամիջոցների համատեղ արտադրության ոլորտում Ադրբեջանի և Ուկրաինայի միջև համագործակցության խորացման վերաբերյալ։

03 Ноября 2025 - 14:06
Замминистра экономики Азербайджана Самед Баширли провел встречу с министром здравоохранения Украины Виктором Ляшко.
Как передает Armenia, об этом сообщает Минэкономики.
В ходе встречи Баширли отметил, что Азербайджан придает большое значение экономическому сотрудничеству с Украиной.
«Были обсуждены возможности расширения отношений с Украиной в различных экономических направлениях. Было отмечено, что торговое и инвестиционное сотрудничество являются важными направлениями взаимоотношений», — отмечается в информации.
Стороны обменялись мнениями по вопросам углубления сотрудничества между Азербайджаном и Украиной в сфере фармацевтической промышленности и совместного производства лекарственных средств.