• Նոյեմբերին Ադրբեջանում չորս անընդմեջ օրեր կլինեն ոչ աշխատանքային
Նոյեմբերի 8-ը (այս շաբաթվա հաջորդ շաբաթ օրը)՝ Հաղթանակի օրը, և նոյեմբերի 9-ը (կիրակի)՝ Ադրբեջանի Պետական դրոշի օրը, ոչ աշխատանքային օրեր են։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, քանի որ այս տարի նոյեմբերի 8-ը ընկնում է շաբաթ օրը, իսկ նոյեմբերի 9-ը՝ կիրակի, Աշխատանքային օրենսգրքի համաձայն՝ դրանց հաջորդող երկուշաբթի և երեքշաբթի, այսինքն՝ նոյեմբերի 10-11-ը, կլինեն ոչ աշխատանքային օրեր։
Այսինքն, ընդհանուր առմամբ չորս անընդմեջ օրեր կլինեն ոչ աշխատանքային՝ նոյեմբերի 8-ը, 9-ը, 10-ը և 11-ը (շաբաթ օրվանից մինչև երեքշաբթի ներառյալ)։ Այս օրերից հետո չորեքշաբթի՝ նոյեմբերի 12-ը կլինի առաջին աշխատանքային օրը։

03 Ноября 2025 - 10:33
8 ноября (наступающая суббота этой недели) - День Победы и 9 ноября (воскресенье) - День Государственного флага Азербайджана являются нерабочими днями.
Как сообщает Armenia.Az, поскольку 8 ноября в этом году выпадает на субботу, а 9 – на воскресенье, то, согласно Трудовому кодексу, следующие за ними понедельник и вторник, то есть 10-11 ноября, будут нерабочим днем.
То есть в целом нерабочими будут 4 дня подряд – 8, 9, 10 и 11 ноября (с субботы по вторник, включительно). Среда, 12 ноября, будет первым рабочим днём после них.