29 Սեպտեմբերի 2025 - 14:04
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Բաքվում ԹՊԿ անդամ երկրների վերլուծական կենտրոնների համաժողովում հայտարարել է Միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ֆարիդ Շաֆիևը։
Նրա խոսքով՝ կազմակերպության ազդեցությունը վերջին տարիներին աճել է. «ԹՊԿ-ն ծառայում է տարածաշրջանում խաղաղությանը և համագործակցությանը։ Կազմակերպության ներսում գործում են համագործակցության և հավասարության սկզբունքները»։
Շաֆիևը նշել է, որ որոշ միջազգային կազմակերպություններ լուրջ բարեփոխումների կարիք ունեն, և որոշակի բացեր են ի հայտ գալիս, որոնք ԹՊԿ-ն ի վիճակի է լրացնել։

29 Сентября 2025 - 10:04
Как сообщает Report, об этом сказал председатель Совета директоров Центра анализа международных отношений (ЦАМО) Фарид Шафиев на конференции мозговых центров государств-членов ОТГ в Баку.
По его словам, в последние годы влияние организации растет: «ОТГ служит миру и сотрудничеству в регионе. Внутри организации действуют принципы сотрудничества и равноправия».
Шафиев отметил, что некоторые международные организации нуждаются в серьезных реформах, проявляются определенные пробелы, и ОТГ способна их заполнить.