03 Սեպտեմբերի 2025 - 14:11
Սեպտեմբերի 3-ին Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը այցելել է՝ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ռազմածովային ուժերի հրամանատարության շտաբ-բնակարան։
Նախ այց է կատարվել Հանոյում Զոհված հերոսների հուշարձան և նախագահ Հո Շի Մինի դամբարան, որտեղ ծաղկեպսակներ են դրվել։
Այնուհետև պաշտպանության նախարարը հանդիպել է՝ Վիետնամի Ռազմածովային ուժերի հրամանատար, փոխծովակալ Տրան Թհան Նգիեմի հետ։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել՝ երկու երկրների Ռազմածովային ուժերի միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարների, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։
Գեներալ-գնդապետ Զ. Հասանովը այցելել է նաև ՌԾՈՒ-ի բրիգադ ու Հալոնգի ծոց և ծանոթացել այնտեղ ստեղծված պայմաններին։

03 Сентября 2025 - 12:40
3 сентября министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов посетил штаб командования Военно-морских сил (ВМС) Социалистической Республики Вьетнам.
Сначала были посещены памятник Павшим героям и мавзолей президента Хо Ши Мина в Ханое, где были возложены венки.
Затем министр обороны встретился с командующим ВМС Вьетнама вице-адмиралом Тран Тхань Нгиемом.
В ходе встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества между ВМС обеих стран, а также по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.
В заключение генерал-полковник З.Гасанов посетил бригаду ВМС и бухту Халонг и ознакомился с созданными условиями.