• Ի.Ալիևը շնորհավորել է Սան Մարինոյի Հանրապետության կապիտան-խնամակալներին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Սան Մարինոյի Հանրապետության կապիտան-խնամակալներ տիկին Դենիզ Բրոնզետտիին և պարոն Իտալո Ռիգիին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, շնորհավորանքում ասվում է.
«Իմ և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից Ձեզ և Ձեր ողջ ժողովրդին հղում եմ ամենաջերմ շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքները՝ Սան Մարինոյի Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ։
Այս տոնական օրը Ձեզ մաղթում եմ առողջություն, երջանկություն, հաջողություններ Ձեր գործերում, Սան Մարինոյի ժողովրդին՝ մշտական բարեկեցություն և բարգավաճում»։

• Алиев поздравил капитанов-регентов Сан-Марино
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поздравил капитанов-регентов Республики Сан-Марино госпожу Денизе Бронцетти и господина Итало Риги с национальным праздником страны — Днем Республики.
Как передает АЗЕРТАДЖ, в поздравлении говорится:
«От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Республики Сан-Марино.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, народу Сан-Марино – постоянного благополучия и процветания»