• Ալիևները՝ Պեկինում կայացած հանդիսավոր ընդունելության ժամանակ
Սեպտեմբերի 3-ին Պեկինում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ցզինպինի և առաջին տիկին Պեն Լիյուանի անունից կազմակերպվել է հանդիսավոր ընդունելություն՝ ի պատիվ Չինաստանի ժողովրդի դիմադրության պատերազմում ճապոնական ագրեսիայի դեմ տարած հաղթանակի 80-ամյակին և Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում տարած հաղթանակին նվիրված շքերթին մասնակցած պատվիրակությունների ղեկավարների և նրանց տիկնանց։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ներկայացվել է նաև համերգային ծրագիր։ Միջոցառմանը մասնակցել են Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան։

• Алиевы на торжественном приеме в Пекине
3 сентября в Пекине от имени председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина и первой леди Пэн Лиюань был организован торжественный прием в честь глав делегаций и их супруг, участвовавших в параде, посвященном 80-й годовщине победы в войне сопротивления китайского народа японским захватчикам и победы во Второй мировой войне.
Как передает АЗЕРТАДЖ, также была представлена концертная программа. В мероприятии приняли участие президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева.