• Մեհրիբան Ալիևա. շնորհավորում եմ մեր ժողովրդին այս պատմական իրադարձության կապակցությամբ
Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան սոցիալական ցանցերի իր պաշտոնական էջերում մեկնաբանել է Վաշինգտոնում տեղի ունեցած պատմական իրադարձությունը:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, գրառման մեջ նշում է.
«Այսօր Վաշինգտոնում Ադրբեջանի նախագահը, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահը և Հայաստանի վարչապետը ստորագրեցին համատեղ հռչակագիր և, նախաստորագրելով խաղաղության համաձայնագիրը՝ կարևոր քայլ կատարեցին վերջնական խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ:
Շնորհավորում եմ մեր ժողովրդին այս պատմական իրադարձության կապակցությամբ։ Թող միշտ խաղաղություն լինի։ Թող Ալլահը հանգստություն պարգևի մեր հերոս որդիների հոգիներին, ովքեր իրենց կյանքը զոհաբերեցին մեր հողերը օկուպացիայից ազատագրելու համար։ Թող Ամենակարողը պաշտպանի մեր հայրենի Ադրբեջանը»։

• Мехрибан Алиева: Поздравляю наш народ с этим историческим событием!
На официальных страницах в социальных сетях Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева прокомментировала историческое событие, произошедшее в Вашингтоне.
«Сегодня в Вашингтоне Президент Азербайджана, Президент Соединённых Штатов Америки и премьер-министр Армении подписали Совместную декларацию, и парафировав мирное соглашение, предприняли важный шаг на пути к заключению окончательного мирного соглашения.
Поздравляю наш народ с этим историческим событием! Пусть всегда будет мир! Да упокоит Аллах души шехидов наших героических сынов, отдавшими жизнь за освобождение наших земель от оккупации! Да хранит Всевышний наш родной Азербайджан!»