07 Օգոստոսի 2025 - 14:31
Ադրբեջանական բանակի զինծառայողների խումբը որպես դիտորդ մասնակցում է Agile Spirit-2025 զորավարժություններին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, Agile Spirit-2025 զորավարժությունների օդադեսանտային բաղադրիչը, որի սկզբնական փուլը անցկացվել է համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների ձևաչափով Վազիանիի և Նորիո ուսումնական կենտրոններում (Վրաստան), կատարվել է Թուրքիայում։
Զորավարժությունների նպատակն է ապահովել խաղաղությունն ու կայունությունը Սևծովյան տարածաշրջանում, բարձրացնել ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների և դաշինքի գործընկերների Զինված ուժերի մարտական պատրաստվածության մակարդակը ու գործառնական կարողությունները։

• Азербайджанские военнослужащие участвуют в учениях Agile Spirit-2025
Группа военнослужащих азербайджанской армии участвует в качестве наблюдателей в учениях Agile Spirit-2025.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, воздушно-десантный компонент на Agile Spirit-2025, начальный этап которых прошел в формате компьютерных командно-штабных учений в учебных центрах Вазиани и Норио (Грузия), был выполнен в Турции.
Цель учений — обеспечение мира и стабильности в Черноморском регионе, повышение боеготовности и оперативных возможностей вооруженных сил стран-членов НАТО и партнеров альянса.