• Պարսից ծոցի համագործակցության խորհրդի գլխավոր քարտուղարը հրավիրվել է Բաքու
Պարսից ծոցի արաբական պետությունների համագործակցության խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ջասիմ Մոհամմեդ ալ Բուդայվին հրավիրվել է 13-րդ Համաշխարհային քաղաքային ֆորումին (WUF13), որը տեղի կունենա Բաքվում 2026 թվականին։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հրավերի նամակը ներկայացրել է Սաուդյան Արաբիայում մեր երկրի դեսպան և Իսլամական համագործակցության կազմակերպությունում (ԻՀԿ) մշտական ներկայացուցիչ Շահին Աբդուլլաևը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Ադրբեջանի և Պարսից ծոցի երկրների միջև հարաբերությունները, դրանց ամրապնդման հեռանկարները, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային հարցեր։

• Генсек Совета сотрудничества стран Персидского залива приглашен в Баку
Генеральный секретарь Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива Джасим Мухаммад аль-Будайви приглашен на 13-й Всемирный градостроительный форум (WUF13), который пройдет в Баку в 2026 году.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, письмо с приглашением Президента Азербайджана Ильхама Алиева представил посол нашей страны в Саудовской Аравии и постоянный представитель при Организации исламского сотрудничества (ОИС) Шахин Абдуллаев.
На встрече также обсуждались связи между Азербайджаном и странами Персидского залива, перспективы их укрепления, а также международные и региональные вопросы.