• IDEF-2025. Զաքիր Հասանովը կծանոթանա սպառազինության նորագույն նմուշերին
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերի հրավերով, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը և նախարարության ղեկավարությունը այցով գտնվում են այս երկրում՝ մասնակցելու IDEF-2025 17-րդ միջազգային պաշտպանական արդյունաբերության ցուցահանդեսին:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, այսօր Ադրբեջանի պատվիրակությունը Ստամբուլում մասնակցել է IDEF-2025-ի բացման արարողությանը:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը, ելույթ ունենալով միջոցառմանը, ողջունել է մասնակիցներին։
Այցի ընթացքում Զաքիր Հասանովը կծանոթանա ցուցահանդեսում ներկայացված ռազմական զենքին և տեխնիկային, ինչպես նաև մի շարք հանդիպումներ կանցկացնի։

• IDEF-2025: Закир Гасанов ознакомится с новейшими образцами вооружений
По приглашению министра национальной обороны Турции Яшара Гюлера министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства находятся с визитом в этой стране для участия в 17-й Международной выставке оборонной промышленности IDEF-2025.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, сегодня делегация Азербайджана приняла участие в церемонии открытия IDEF-2025 в Стамбуле.
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, выступая на мероприятии, поприветствовал участников.
В рамках визита Закир Гасанов ознакомится с военным оружием и техникой, которые будут представлены на выставке, а также проведет ряд встреч.