07 Հունիսի 2025 - 09:16
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնել է, որ մոլորված և Ադրբեջանի տարածքում հայտնված դեռահասները արդեն վերադարձվել են Հայաստան։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին։
«Ի լրումն այսօր տարածած հաղորդագրության՝ հայտնում ենք, որ Սյունիքի (Զանգեզուրի) մարզի Տեղ (Դըղ - խմբ.) համայնքի անչափահաս բնակիչները, ովքեր մոլորվել էին, հայտնաբերվել են և այժմ գտնվում են Հայաստանի Հանրապետությունում: Լրացուցիչ տեղեկությունները կհաղորդենք հաջորդիվ»,- ասվում է ՀՀ ԱԱԾ հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Caliber.Az-ը՝ հղում անելով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը, ավելի վաղ հայտնել էր, որ Սյունիքի (Զանգեզուրի - խմբ.) մարզի երկու անչափահաս բնակիչներ մոլորվել են և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում։
ԱԱԾ-ի հաղորդագրության համաձայն՝ խոսքը Տեղ (Դըղ - խմբ.) գյուղի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանի (ծնված 27.06.2007թ.) և Անդրեյ Արմենի Գյագունցի (ծնված 13.01.2008թ.) մասին է։ Դեպքը տեղի է ունեցել 2025 թվականի հունիսի 6-ին, ժամը 01:20-ի սահմաններում, Արավուս գյուղի հարակից հատվածում։

07 Июня 2025 - 09:16
СНБ Армении сообщила, что заблудившиеся и оказавшиеся на территории Азербайджана подростки уже возвращены в Армению.
«Несовершеннолетние жители общины Тех (Дыг - ред.) Сюникской (Зангезур - ред.) области, которые пропали без вести, найдены и находятся в Республике Армения. Дополнительную информацию предоставим позже», говорится в сообщении СНБ Армении.
Напомним, что Caliber.Az со ссылкой на Службу национальной безопасности РА ранее сообщал, что двое несовершеннолетних жителей Сюникской области (Зангезур – ред.) заблудились и оказались на территории Азербайджана.
По информации СНБ, речь идет о жителях села Тех (Дыг – ред.): Карене Арменовиче Джангиряне (род. 27.06.2007) и Андрее Арменовиче Гягунце (род. 13.01.2008). Инцидент произошел около 01:20 ночи 6 июня 2025 года в районе села Аравус.