16 Մարտի 2025 - 22:57
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է՝ Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։
«Բաքվի Գլոբալ ֆորումը հաստատվել է որպես կարևոր միջազգային հարթակ՝ առանցքային գլոբալ խնդիրների քննարկման համար։ Այս կապակցությամբ ես սրտանց շնորհավորում եմ՝ Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի գլխավոր քարտուղար Ռովշան Մուրադովին, ողջ թիմին և կամավորներին։ Ադրբեջանցի մեծ բանաստեղծ Նիզամի Գյանջևիի անունը կրող կենտրոնն արտացոլում է նրա հումանիզմի փիլիսոփայությունը։
«Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնին հաջողություն եմ մաղթում հետագա գործունեության մեջ»,- նշել է Հ. Հաջիևը:

16 Марта 2025 - 22:57
Как сообщает Armenia.Az, об этом помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев написал в соцсети X.
«Глобальный Бакинский форум зарекомендовал себя как важная международная платформа для обсуждения ключевых глобальных проблем. В этой связи сердечно поздравляю генерального секретаря Международного центра Низами Гянджеви Ровшана Мурадова, всю команду и волонтеров. Центр, носящий имя великого азербайджанского поэта Низами Гянджеви, отражает его философию гуманизма.
Желаю Международному центру Низами Гянджеви успехов в дальнейшей деятельности», - отметил Х. Гаджиев.