• Թուրքիայի դեսպան. Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղությունը օգուտ կբերի ողջ աշխարհին
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև վերջնական խաղաղությունը օգուտ կբերի ոչ միայն տարածաշրջանին, այլև ողջ աշխարհին։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Բիրոլ Աքգյունը «Խազար» համալսարանում «Տեխնոլոգիաների աշխարհաքաղաքականություն» թեմայով ակադեմիական սեմինարի ժամանակ։
Աքգյունը հայտարարել է, որ Թուրքիան կարևոր դեր է խաղում Ադրբեջանի ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման գործում։
«Անկարան կշարունակի ամրապնդել բարեկամական և եղբայրական կապերը Բաքվի հետ։ Մեր համագործակցությունը ռազմավարական բնույթ է կրում»,- ասել է դիվանագետը։

• Посол Турции: Мир между Баку и Ереваном принесет пользу всему миру
Окончательный мир между Азербайджаном и Арменией принесет пользу не только региону, но и всему миру.
Как сообщает Report, об этом сказал посол Турции в Азербайджане Бирол Акгюн на академическом семинаре на тему «Геополитика технологий» в Университете Хазар.
Акгюн заявил, что Турция играет важную роль в восстановлении и реконструкции освобожденных от оккупации территорий Азербайджана.
«Анкара продолжит укреплять дружественные и братские связи с Баку. Наше сотрудничество носит стратегический характер», — сказал он.