08 Փետրվարի 2025 - 10:18
Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը ողջունել է՝ Ուկրաինային մարդասիրական օգնության նոր փաթեթ հատկացնելու հանրապետության իշխանությունների որոշումը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, դիվանագիտական առաքելությունը համապատասխան բովանդակությամբ գրառում է հրապարակել X սոցիալական ցանցում։
«Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի օգնության նոր փաթեթի առաքումը Ուկրաինա՝ մարդասիրական աջակցության շրջանակներումս»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Միաժամանակ դեսպանատանը հավելել են, որ Լոնդոնն իր հերթին Կիևին օգնություն կտրամադրի առաջիկա 100 տարում։ Խոսքը վերաբերում է այն պարտավորությունների կատարմանը, որոնք թագավորությունը ստանձնել էր՝ հունվարին ստորագրված Ուկրաինայի հետ հարյուրամյա գործընկերության մասին համաձայնագրի շրջանակներում:

• Посольство Британии приветствовало гуманитарную помощь Украине от Азербайджана
Посольство Великобритании в Азербайджане приветствовало решение властей республики выделить Украине новый пакет гуманитарной помощи.
Как передает Armenia.Az, дипломатическое представительство опубликовало пост с соответствующим содержанием в официальном аккаунте на платформе X.
«Мы приветствуем отправку Азербайджаном новой партии помощи на Украину в рамках гуманитарной поддержки», — говорится в заявлении.
При этом в посольстве добавили, что Лондон со своей стороны будет оказывать Киеву помощь ближайшие 100 лет. Речь идет о выполнении обязательств, которые королевство взяло на себя в рамках подписанного в январе соглашения о вековом партнерстве с Украиной.