16 Հուլիս 2024 - 20:25
Հուլիսի 17-18-ը Բաքվում կանցկացվի առաջին համագումարը, որին կմասնակցեն ֆրանսիական գաղութատիրությունից տուժած Կորսիկայի, Մելանեզիայի, Պոլինեզիայի, Կարիբյան ավազանի երկրների և Անտիլյան կղզիների անկախության համար պայքարող 15-ից ավելի քաղաքական կուսակցությունների և շարժումների առաջնորդներ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, միջոցառումը կանցկացվի Գվադելուպայի ազատության ժողովրդական միության կազմակերպմամբ և Բաքվի նախաձեռնող խմբի աջակցությամբ։
Համագումարը մասնակիցներին հնարավորություն կտա քննարկել անկախության համար պայքարում էլ ավելի սերտ համախմբվելու ուղիները, համախմբել ֆրանսիական գաղութատիրության դեմ ուղղված գործողությունները՝ միասնական հարթակի ստեղծման միջոցով:

16 Июля 2024 - 15:25
17-18 июля в Баку пройдет первый съезд с участием руководителей более 15 политических партий и движений за независимость Корсики, Меланезии, Полинезии, стран Карибского бассейна и Антильских островов, пострадавших от французского колониализма.
Как сообщает Armenia.Az, мероприятие пройдет при организации Народного объединения за свободу Гваделупы и при поддержке Бакинской инициативной группы.
Съезд предоставит участникам возможность обсудить пути еще более тесного сплочения в борьбе за независимость, координацию направленных на результат действий для победы над французским колониализмом путем создания единой платформы. Участники также обсудят наиболее эффективные практики и стратегии в борьбе за самоопределение.