• Ռովշան Նաջաֆ. Մենք պետք է բարձրացնենք ադրբեջանական ֆուտբոլի մակարդակը
«ԱՖՖԱ-ն, ֆեդերացիաները, լրատվամիջոցները, հովանավորները, մենք բոլորս պետք է համախմբվենք և բարձրացնենք ադրբեջանական ֆուտբոլի մակարդակը»։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է ԱՖՖԱ-ի նոր նախագահ Ռովշան Նաջաֆը՝ ելույթ ունենալով ԱՖՖԱ-ի այսօրվա համաժողովում։
«Ֆուտբոլում առաջխաղացման մեծ հնարավորություններ կան։ Մենք պետք է միասին աշխատենք և նախ որոշենք մեր նպատակները։ Մենք կարճ ժամանակում կմշակենք նոր ռազմավարություն: Մենք պետք է իմանանք, որ ճիշտ ուղու վրա ենք և կարող ենք հասնել մեր նպատակներին: Հավատում եմ, որ ռազմավարության շնորհիվ մենք կհասնենք դրանց։ Պետք է մեծ ուշադրություն դարձնել մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացմանը, բացահայտել պատանի տաղանդներին և նպաստել նրանց հաջող ելույթներին ազգային հավաքականում»,- ասել է ԱՖՖԱ-ի նախագահը։

• Ровшан Наджаф: Мы должны поднять уровень азербайджанского футбола
«АФФА, федерации, СМИ, спонсоры, мы все должны объединиться и поднять уровень азербайджанского футбола».
Как сообщает Armenia.Az, об этом новый президент АФФА Ровшан Наджаф сказал в ходе выступления на сегодняшней конференции АФФА.
«Есть большие возможности для продвижения в футболе. Мы должны вместе работать, и сначала определить свои цели. За короткие сроки мы подготовим новую стратегию. Мы должны знать, что находимся на правильном пути и можем достичь поставленных целей. Верю, что достигнем их с помощью стратегии. Нам необходимо уделять большое внимание развитию детского футбола, выявлять молодых талантов и вносить вклад в их успешное выступление в сборной», - сказал президент АФФА.