28 Սեպտեմբերի 2023 - 08:51
«Տեղական հակաահաբեկչական միջոցառումների ժամանակ զոհված և վիրավորված ադրբեջանցի զինծառայողների ընտանիքների հետ կապված սոցիալական բոլոր երաշխիքները ժամանակին կկատարվեն»։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին լրագրողներին ասել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարար Սահիլ Բաբաևը։
Նրա խոսքով, կատարվելու են ինչպես միանվագ վճարումներ, նպաստներ, կենսաթոշակային վճարումներ, այնպես էլ նրանց բնակարանային, ավտոմոբիլային ապահովում և օրենսդրությամբ սահմանված այլ միջոցներ. «Նախարարության պատկան մարմիններն արդեն սկսել են հանդիպումները ընտանիքների հետ և օգնում են. հավաքել համապատասխան փաստաթղթերը»:

28 Сентября 2023 - 08:51
«Все социальные гарантии, касающиеся семей погибших и раненых азербайджанских военнослужащих, в ходе локальных антитеррористических мероприятий, будут своевременно выполнены».
Как передает Armenia.Az, об этом заявил журналистам министр труда и социальной защиты Сахиль Бабаев.
По его словам, будут осуществляться как единовременные выплаты, пособия и пенсионные выплаты, так и их жилищное, автомобильное обеспечение и другие меры, определенные законодательством: «Соответствующие органы министерства уже начали встречи с семьями и помогают собирать соответствующие документы».