• Շահմար Մովսումով. Մենք ցանկանում ենք Թուրքիայի հողային բարեփոխումների փորձը կիրառել Ադրբեջանում
Ադրբեջանը ցանկանում է Թուրքիայի հողային բարեփոխումների հաջող փորձը կիրառել օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի տնտեսական հարցերի և նորարարական զարգացման քաղաքականության վարչության ղեկավար, Տնտեսական խորհրդի անդամ Շահմար Մովսումովը, ով գտնվում է Թուրքիայում։
Շահմար Մովսումովը նշել է, որ իր այցի հիմնական նպատակը Թուրքիայում անցկացվող հողային բարեփոխումներին ծանոթանալն է և այս ոլորտում փորձն ուսումնասիրելը:
«Ինչպես գիտեք, օկուպացիայից ազատագրված մեր հողերում բարեփոխումների հետ կապված առաջարկներ պատրաստելու խնդիր կա։ Դա նախատեսված է երկրի նախագահի կողմից հաստատված 2022-2026 թվականների սոցիալ-քաղաքական զարգացման ռազմավարությամբ։ Այս առումով մենք ուսումնասիրում ենք տարբեր երկրների փորձը», - ասել է նախագահի օգնականը։
ՊԱՆ. Ադրբեջանից Ուկրաինա ռազմական արտադրանքի առաքման մասին տեղեկատվությունը կեղծ է
Փարիզում քննարկվել է Ադրբեջանի և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջև համագործակցության զարգացումը
23 Մարտի 2024
Ժնևում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի խորհրդարանների նախագահների երկկողմ հանդիպումը
Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքը կոչ է արել Եվրամիությանը և ԱՄՆ-ին վերջ տալ երկակի ստանդարտներին
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Մոսկվայում տեղի ունեցած զինված հարձակումը
Իլհամ Ալիևը ցավակցություն է հայտնել Վլադիմիր Պուտինին ՌԴ-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ

ЗакрытьШахмар Мовсумов: Мы хотим применить опыт земельной реформы Турции в Азербайджане
Азербайджан хочет применить на освобожденных от оккупации территориях успешный опыт земельной реформы Турции.
Об этом Armenia.Az сказал помощник президента Азербайджана, заведующий отделом по экономическим вопросам и политике инновационного развития Администрации президента, член Экономического совета Шахмар Мовсумов, находящийся с визитом в Турции.
Ш.Мовсумов отметил, что основной целью его визита является ознакомление с проводимой в Турции земельной реформой и изучение опыта в этой области: «Как вы знаете, существует задача подготовки предложений по реформам на наших землях, освобожденных от оккупации. Это предусмотрено стратегией социально-политического развития на 2022-2026 годы, утвержденной президентом страны. В связи с этим мы изучаем опыт разных стран».
Отметим, что делегация во главе с Шахмаром Мовсумовым с 1 марта находится в поездке в Турции. В рамках трехдневного визита делегацию примет вице-президент Турции Фуат Октай.