• Սամիր Ռզաև. AZAL-ի ավիպարկն ունի տարբեր տեսակի 29 ինքնաթիռ
Ներկայումս AZAL ավիապարկը ներառում է տարբեր տեսակի 29 ինքնաթիռ, որոնց միջին տարիքը կազմում է 11 տարեկան։
Այս մասին AZERTAC-ին տված բացառիկ հարցազրույցում ասել է «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ՓԲԸ-ի (AZAL) առաջին փոխնախագահ Սամիր Ռզաևը։ Նա նշել է, որ օդանավերի սպասարկման կամ անձնակազմի վերապատրաստման հետ կապված ծախսերից խուսափելու համար, ըստ Ռազմավարական զարգացման ծրագրի, մինչև 2030 թվականը ավիաընկերության պարկը կներառի ընդամենը 2 տեսակի ինքնաթիռ։
Ըստ Ռզաևի՝ օդային նավատորմը բաղկացած կլինի բացառապես Airbus A320 Neo և Boeing 787 Dreamliner ինքնաթիռներից։

• Самир Рзаев: Авиапарк AZAL насчитывает 29 самолетов различных типов
В настоящее время авиапарк AZAL насчитывает 29 самолетов различных типов, средний возраст которых составляет 11 лет.
Об этом в эксклюзивном интервью АЗЕРТАДЖ сказал первый вице-президент ЗАО «Азербайджанские авиалинии» (AZAL) Самир Рзаев. Он отметил, что во избежание затрат, связанных с обслуживанием самолетов или обучением персонала, согласно Стратегическому плану развития, к 2030 году парк авиакомпании будет включать только 2 типа самолетов.
По словам С.Рзаева, парк будет состоять исключительно из семейства узкофюзеляжных самолетов класса Airbus A320 Neo, а также из семейства широкофюзеляжных авиалайнеров типа Boeing 787 Dreamliner.