• Ի տարբերություն Հայաստանի՝ Ադրբեջանը հավատարիմ է շարունակելու բանակցությունները. ԱԳՆ
Ի տարբերություն Հայաստանի՝ ադրբեջանական կողմը չի հրաժարվել առաջնորդների միջև բանակցություններից և հավատարիմ է շարունակելու դրանք՝ համաձայն Բրյուսելում ձեռք բերված պայմանավորվածության:
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝ մեկնաբանելով Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հայտարարությունները։
«Հայաստանի առաջ քաշած պայմանները՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների հերթական հանդիպմանը Ֆրանսիայի նախագահի պարտադիր մասնակցության մասին, ևս մեկ անգամ վկայում են, որ հայկական կողմը հավատարիմ չէ իր պարտավորություններին», - նշել է Հաջիզադեն:
«Եռակողմ հայտարարության կետերը սխալ մեկնաբանող և ստանձնած պարտավորություններից խուսափել ցանկացող Հայաստանի արտգործնախարարին հիշեցնում ենք, որ այդ ապակառուցողական գործունեությունը չի ծառայում տարածաշրջանում խաղաղության վերականգնմանը, ուղղված է առաջին հերթին հենց Հայաստանի դեմ»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը։

30 Ноября 2022 - 09:20
В отличие от Армении, азербайджанская сторона не отказывалась от переговоров между лидерами и привержена продолжению переговоров в соответствии с договоренностью, достигнутой в Брюсселе.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил начальник Управления пресс-службы Министерства иностранных дел Азербайджана Айхан Гаджизаде, комментируя высказывания министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна.
«Тот факт, что Армения выдвинула условие о проведении очередной встрече лидеров Азербайджана и Армении с участием президента Франции, показывает, что армянская сторона не придерживается своих обязательств». - отметил А.Гаджизаде.
«Напоминаем министру иностранных дел Армении, который неправильно комментирует пункты трехстороннего заявления, и хочет уклониться от своих обязательств, что эта деструктивная деятельность, наряду с тем, что не служит восстановлению мира в регионе, в первую очередь направлена против Армении», - сказал он.