30 Սեպտեմբերի 2022 - 11:31
Այս մասին, ըստ Armenia.Az-ի, պաշտոնական մամուլում հայտնել է Ադրբեջանի գլխավոր դատախազի տեղակալ՝ զինվորական դատախազ, արդարադատության գեներալ-լեյտենանտ Խանլար Վելիևը։
«Ադրբեջանի Հանրապետության զինվորական դատախազության կողմից՝ Հայաստանի զինված ուժերի և հայկական ապօրինի զինված խմբավորումների կողմից մեր ժողովրդի նկատմամբ կատարված պատերազմի, ահաբեկչության, դիտավորյալ սպանության և այլ հանցավոր արարքների հատկանիշներով՝ Քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով քննվող քրեական գործով օպերատիվ-հետախուզական գործողություննեը շարունակվում են:
Հարկ է նշել նաև, որ 2022 թվականի սեպտեմբերի 9-ին Ադրբեջանի զինվորական դատախազությունում տեղի է ունեցել գիտագործնական գիտաժողով՝ «Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի դեմ կատարված հանցագործությունները և դրանց ծանր հետևանքները» թեմայով»,- նշել է Խ. Վելիևը:

• Военный прокурор: Расследование преступлений ВС Армении продолжается
Как сообщает Armenia.Az, об этом в официальной прессе отметил заместитель генерального прокурора Азербайджана - военный прокурор, генерал-лейтенант юстиции Ханлар Велиев.
«Следственно-оперативные мероприятия по уголовному делу, расследуемому Военной прокуратурой Азербайджанской Республики по соответствующим статьям Уголовного кодекса о войне, терроризме, умышленном убийстве и других преступных деяниях, совершенных против нашего народа вооруженными силами Армении и незаконными армянскими вооруженными формированиями, продолжаются.
Также следует отметить, что 9 сентября 2022 года в Военной прокуратуре Азербайджанской Республики состоялась научно-практическая конференция на тему «Преступления, совершенные Арменией против Азербайджана, и их тяжкие последствия»,- отметил Х.Велиев.