• Ադրբեջանը ներկայացվել է Հեռահաղորդակցության միջազգային միության խորհրդի նիստում
Ադրբեջանը ներկայացվել է Հեռահաղորդակցության միջազգային միության (ITU) խորհրդի հերթական նիստում, որն իր աշխատանքը սկսել է մարտի 21-ին Ժնևում (Շվեյցարիա):
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությունից։
Տեղեկատվության համաձայն՝ Ադրբեջանը նիստում ներկայացնում է փոխնախարար Ռովշան Ռուստամովի գլխավորած պատվիրակությունը։
Միջոցառման շրջանակներում լսվել են ՀՄՄ-ի գործունեության վերաբերյալ զեկույցներ, քննարկվեցին այս և հետագա տարիների անելիքները, ֆինանսական փաստաթղթեր և մի շարք այլ հարցեր։ Ադրբեջանի ներկայացուցիչը, ելույթ ունենալով միջոցառման առաջին օրը, մասնակիցներին տեղեկացրել է երկրում ՏՀՏ ենթակառուցվածքի զարգացման և թվային փոխակերպման ուղղությամբ ընթացող աշխատանքների մասին։ Նա նշել է, որ Ադրբեջանի բնակչության մոտ 85%-ն օգտվում է ինտերնետից։

• Азербайджан представлен на заседании Совета Международного союза электросвязи
Азербайджан представлен на очередном заседании Совета Международного союза электросвязи (МСЭ), который начал работу 21 марта в Женеве (Швейцария).
Об этом Аrmenia.Az сообщили в Министерстве цифрового развития и транспорта.
Согласно информации, Азербайджан на заседании представляет делегация во главе с заместителем министра Ровшаном Рустамовым.
В рамках мероприятия были заслушаны отчеты о деятельности МСЭ, обсуждены планы деятельности на этот и последующие годы, финансовые документы и ряд других вопросов. Азербайджанский представитель, выступая в первый день мероприятия, довел до сведения участников информацию о развитии ИКТ-инфраструктуры в стране и проводимой работе по цифровой трансформации. Он отметил, что в Азербайджане около 85% населения пользуются интернетом.